Що варто знати про сезон двоколісних


17 Квітня 2018

5-11

Разом із потеплінням починається сезон двоколісних транспортних засобів, а саме мотоциклів, скутерів, мопедів та квадроциклів. Як стверджують поліцейські, власники такої техніки часто відверто зневажливо ставляться як до питань безпеки на дорогах, так і до дотримання правил дорожнього руху. Нерідко дозволяють собі сідати за кермо в нетверезому стані, їздити на несправній техніці. Крім того чималою небезпекою на дорозі є й підлітки, які їздять на мототехніці без посвідчення водія і необхідних знань ПДР.

За інформацією патрульної поліції Луганської області за 2017 рік на Луганщині сталося близько 60 дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв мотоциклів. 57 чоловік отримали травми різного ступеню тяжкості та п’ятеро загинуло.

Відповідно до законодавства України, навіть для їзди на скутері необхідно мати посвідчення водія. Ця вимога діє в Україні вже близько 8 років.

Відповідно до Правил дорожнього руху, сідати за кермо мотоцикла, мопеда чи скутера дозволено лише з 16-річного віку і тільки після отримання посвідчення водія, відповідної категорії. Для мотоциклістів це категорія — А. Для водіїв мопедів та моторолерів чи інших «двохколісних» засобів, з об’ємом двигуна до 50 куб. см., або ж електродвигуном до 4 кВТ – категорія А1.

Щоб отримати посвідчення водія необхідної категорії потрібно звернутись до будь-якого сервісного центру МВС, де вам нададуть необхідну консультацію та нагадають перелік необхідних документів. Також інформацію можна знайти на сайті hsc.gov.ua

Всі сервісні центри МВС в Луганській області для зручності складання іспитів на категорії А та А1, мають нові мопеди та мотоцикли.

Звернутись за інформацією у сервісні центри МВС в Луганській області можна за наступними адресами:

№ 4441, м. Сватове, вул. Дружби, 22;

№ 4442, м. Сєвєродонецьк, Маяковського, 2А;

№ 4443, м. Старобільськ, вул. Старотаганрогська, 107-А;

№ 4444, м. Лисичанськ, вул. Канатна, 45

Більше інформації шукайте на сайті hsc.gov.ua або на офіційній сторінці Головного сервісного центру МВС у мережі Facebook.

IMG_4697 — копия