«Проблемні авто», як не стати жертвою шахраїв


20 Березня 2018

Посвідчення водія

Щороку велика кількість українців потрапляють в неприємну ситуацію через шахраїв. За 2017 рік по всій Україні під час надання послуг у сервісних центрах МВС було виявлено 1201 транспортний засіб, номери агрегатів яких змінені або підроблені; 240 викрадених транспортних засобів.

Крім того, за даними Патрульної поліції Луганської області у минулому році було виявлено 12 випадків підробки свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та посвідчень водія. А вже с початку поточного року до ЄРДР було внесено чотири такі випадки.

Співробітниками сервісних центрів МВС в Луганській області за два місяці 2018 року було встановлено шість фактів зміни або підробки номерів агрегатів, виявлено два автомобілі «двійника» та один транспортний засіб, що було викрадено на території України.

Виникає питання як не стати власником «проблемного» авто?

При купівлі авто є декілька варіантів його переоформлення з одного власника на іншого: шляхом оформлення договору купівлі-продажу з подальшою перереєстрацією в сервісному центрі МВС, оформлення договору купівлі-продажу в нотаріуса або через комісійний магазин. Та доволі часто громадяни обирають інший шлях – оформлення довіреності на авто від продавця на покупця, в ході такої процедури покупець так і не стає повноправним власником транспортного засобу. Аби вберегти себе від придбання транспортного засобу із перебитими номерами кузова чи двигуна, варто звернутись саме до сервісного центру МВС для оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто в присутності продавця та покупця. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при перереєстрації авто та заповнюється адміністратором в електронній формі.

Важливою процедурою в даному процесі буде проведення працівниками Експертної служби МВС огляду або експертного дослідження транспортного засобу. Експертний огляд автомобіля є обов’язковим і проводиться у всіх випадках реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку, за винятком реєстрації нового транспортного засобу, переоформлення документів у зв’язку зі зміною анкетних даних, а також при вибракуванні авто. Мета такого огляду — звірка ідентифікаційних номерів та перевірка реєстраційних документів. Такий огляд не потребує окремої сплати – його вартість вже включена у вартість послуги перереєстрації транспортного засобу. Відповідний акт, складений експертом, або його відмітка у заяві власника транспортного засобу, є обов’язковими в переліку необхідних документів для оформлення реєстраційної послуги в сервісному центрі МВС.

У випадку проведення експертного дослідження транспортного засобу встановлюється відсутність чи наявність ознак пошкодження, знищення, підробки або заміни номерів двигуна, шасі або кузова, заміни панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу та підроблення реєстраційних документів, в результаті чого власник авто отримує висновок. Це платна послуга, що проводиться на розсуд власника авто. Експертне дослідження доцільно обирати у разі, якщо при огляді авто в експерта виникли сумніви щодо достовірності певних даних.

Перебиття